#DESIGN: Korek + bambus + sklo = boží industriální oáza

Onehdá jsem v nějakém článku říkala, že nebudu psát o trendech. No tak to jsem očividně kecala :D O některých trendech nebo novinkách vám prostě říct musím. Taková moje blogerská povinnost, chápete! Takže jakmile jsem úplnou náhodou narazila na fotky nové designové kolekce Sinnerlig od Studia Ilse pro IKEA, nová láska byla na světě.


Designérka Ilse Crawford použila v kolekci moje nejoblíbenější materiály a možná i proto mi kolekce tak učarovala. I když jsou kousky spíš "neviditelné", jednoduché a nijak výrazné. Nebo právě proto? Korek, sklo, keramika, bambus a mořská tráva, ještě takhle super nastajlované dohromady v tomhle krásném hotelu se spoustou rostlin a cihel na Stockholmském design weeku, vytváří boží industriální oázu (to zní jako pitomost, ale tak to prostě je:). Zdroj 1 a 2
Pokud si chcete počíst v angličtině o kolekci něco více, zaskočte třeba sem nebo přímo do Studia Ilse. Kolekce by měla být v prodeji od srpna 2015 ve Švédsku a půjde asi o 30 kousků nábytku, osvětlení a doplňků. Na stránkách jsem četla, že snad kromě hlavy / busty na fotkách by mělo být všechno součástí kolekce.


Tak teď už jsem jen zvědavá na ceny a doufám, že kolekce doputuje i do Česka a Norska! Když jsem ale ukazovala kolekci norečkovi, tak prohlásil něco jako "Hm, škoda, že k nám se to ale vůbec nehodí" :D Tak nevím! Některé kousky se mi fakt líbí a zjistila jsem, že potřebuju spoustu rostlin, spoustu!

Co vy?

1 komentář

 1. Poznám jej práce dávnejšie...,mne sa páčili aj podobne jednoduché stoly a lavice,myslím,že to bol bambus a biely kov,ale tu ma dostal korok,namorený na antracit,tmavá kamenina a to sklo,s korkovou zátkou....uvidíme,čo budú mať u nás v IKEA....TOTO všetko mi ladí s mojími zámermi v kuchyni ,s tabuľovou čiernou...takže :aspoň namorenú korkovú podložku,kameninový čierny džbán a sklo s korkovou zátkou a niečo zo sivej kameninovej jedálenskej súpravy,doplním si tú svoju medovú :) v H&M je drahá !
  yes !
  ...práve vyprevádzam syna do školy v prírode ! v 19 r. !
  ...zase má tie svoje ,, tanečky ,,..takže ,aby ma neporazilo,kým mu to odoznie,radšej som ti odpovedala :)..premyslené to mám odvčera :) papa,ty, potvorka,rozširuješ mi zoznam nevyhnutných vecí !
  ..idem modliť pred odchodom :)

  OdpovědětVymazat