Možná na mém blogu takový článek nečekáte, ale změna je život. Řekli jste si o to, tak tady to máte: moje cukrfree story. Ono to vlastně tak trošku s blogem souvisí. Vy, co mě čtete déle, tak víte, že se můj blog trošku proměnil. A pouze interiérového blogu je to spíš blog o šťastném a jednoduchém životě doma. Protože ať se život může občas zdát jakkoliv složitý (a to mi věřte, já fakt vím, o čem mluvím) je to vlastně nakonec všechno hrozně jednoduché. Důležité je ale si uvědomit, že život, ve kterém žijeme teď, jsme si možná za ta léta tak zkomplikovali, že ten proces na druhý konec nemusí být nic moc. A takhle přesně je to s přechodem na život bez cukru.
Vím, že je milion tisíc názorů pro a proti, takže jestli mi chcete vysvětlovat, jak mi to nebude myslet a umře mi mozek, tak radši dál nečtěte :) Taky vám tady nebudu vysvětlovat žádné teorie ani how-to, protože nejsem kdovíjaký odborník. Řeknu vám ale, jaké to je a bylo pro mě a na co si třeba dát pozor a odkážu vás na patřičná místa (weby) pro relevantní informace! Já si to prošla už jednou a ztroskotala, teď mám za sebou druhý den, ale tím, že vím, do čeho jdu, je to mnohem lehčí. A tak to sdílím s vámi :) Jdeme na to, ale bacha, je to román :)
O životním stylu bez přidaného cukru jsem se začala zajímat asi před dvěma lety, kdy jsem se přestěhovala do Norska a začaly mi všemožné zdravotní potíže, ale podle testů jsem byla vlastně zdravá. Načetla jsem si tuny příběhu jiných lidí, co a jak, všemožné teorie a výzkumy a takovým hlavním zdrojem pro mě byla SARAH WILSON s jejím I QUIT SUGAR, ale nikdy se mi do toho upřímně moc nechtělo. Když jsme se ale přestěhovali do Osla a já začala pracovat naplno a zase po dlouhé době trošku stresovat, začalo mi bejt fakt blbě a nebylo dne, kdy by mi nebylo zle od žaludku, občas jsem ani nemohla spát nebo nemohla další den do práce. No long story short, byl to hnus a rozhodla jsem se, že to prostě zkusím.
Jak už to u mně bývá, tak jsem se do toho pustila na 120% a děsně všechno překombinovala, ale o tom až po chvíli. Když jsem se rozhodla začít, dohodly jsme se s kolegyní z práce, že do toho půjdeme spolu. To byla paráda, protože jsme se mohly navzájem podporovat a sdílet recepty a nápady atd. Kamarádka mi půjčila práve první knihu Sarah Wilson, která se jmenuje I Quit Sugar a vyšla i v češtině s názvem SLADKÝ ŽIVOT BEZ CUKRU. Pokud umíte anglicky, dozvíte se spoustu informací na webu, ale i tak pro mě ta kniha byla parádní, protože vám osmitýdenní detox popisuje týden po týdnu a tak nějak vás připravuje na to, co přijde, jak se můžete cítit, na co si dát pozor atd.
Ale hlavně! Po prvním měsíci jsem díky Blogerce roku narazila na Janinku Slaninku z CUKRFREE.CZ a jsme teď parádní virtuální kámošky a jsem superšťastná, že jsem ji potkala. Má parádní český blog s recepty bez cukru jako třeba oblíbené Rafaello, perníčky, kokosky nebo bramborový salát! Ta mě kope do zadku do teď a věřím, že tentokrát to zvládnu napořád. Ale abych tady neplácala blbosti, zkusím sepsat jen v bodech všemožné poznatky, které si myslím, že by vám mohly pomoct v rozhodování, jestli to třeba zkusit nebo ne.
- Na rovinu vám říkám, není to žádná prdel. Závislost je závislost a závislost na cukru je v poslední době srovnávána se závislostí na heroin. Je to trošku extrémní, ale zkuste si o tom přečíst nějaký výzkum a zase tak šílené vá to připadat nebude, článek třeba TADY.
- Striktní detox trvá 8 týdnů a podle mě to nestačí. Cukr je droga a kdo se tomu teď zasmál, zkuste to, vraťte se za dva týdny a dejte si facku. Já sama cítila, že kdybych si dala jenom jednu buchtičku, jsem zase zpátky. No totální odvykačka, fakt.
- Ptali jste se, jestli postupně nebo naráz. Já to zkoušela postupně dvakrát a jednak jsem to naprosto vzdala a druhak je to mnohem horší. Pokud si totiž sem tam dáte cukr, vaše tělo ho bude pořád chtít a vy ho vlastně hrozně šikanujete, protože má absťák. Za mě určitě naráz, radikální řez.
- Pokud do toho jdete najednou, vím od kamarádek, že každej to má jinak, ale mě bylo blbě. Člověk neví, jestli je to jenom v hlavě nebo fakt, ale já byla první týden strašně unavená a měla šílený chutě. Za zhruba týden a něco to přešlo, pak se to objevovalo příležitostně a po těch 8 týdnech už jsem chutě neměla vůbec. Co funguje u mě je si něco děsně zhnusit, takže už to nechci. Takže než jsem šla na to, strašně jsem se přežrala sladkého, až mi z toho bylo blbě :D Radikální, ale funguje!
- Připravte se! Určitě nezačínejte od zítřka, jestli tohle dnes ještě dočtete :) Protože to prostě nedáte. Já si napřed zjistila, co vlastně smím jíst a co ne, načetla a uložila jsem si spoustu receptů třeba na snídaně, které se můžou zdát jako problém. A druhý krok je uklidit si v kuchyni. Já nesnáším plýtvání, takže jsem většinu surovin napřed dopotřebovala, něco malinko vyhodila, ale většinu donesla do práce kolegům (sladkosti atd.) a jakou měli radost. Pokud nemáte cukr doma, je mnohem větší pravděpodobnost, že ho nesníte, logika!
- Naučte se číst etikety. Budete překvapení, v čem všem je cukr a občas se budete divit, že jako proč. Tady v Norsku třeba přislazují z nějakého důvodu i bílý jogurt, takže až po čase jsem zjistila, že musím koupit ten, co vyloženě říká "bez přidaného cukru". Bacha na všemožné výmysly jako éčka a cukr, co se nejmenuje cukr. Google it!
- Originální detox z knihy je: první týden zkoušíte omezit, co to jde, prostě si s tím hrajete, přicházíte na to, v čem všem ten cukr vlastně je (ve všem). Dalších tuším pět nebo šest týdnů je striktní detox, aby se tělo očistilo. Nejíte žádnou hlavně žádnou fruktózu, takže cukr, med, ovoce, džusy, prostě nic včetně umělého sladidla. Tuším, že to bylo v dokumentu Fed up kde dokonce zmiňovali, že umělé sladidlo je ještě horší, než cukr, protože mozek dostane signál, že přichází něco "sladkého" a ono ne a pak máte ty chutě ještě větší. Týden 7 a 8 začnete pomalu přidávat nízkofruktózové ovoce a tak nějak nacházet balanc.
- V prvním týdnu jsem zjistila, že problémem při odvykačce jsou zvyky nebo rituály. To je stejný jako kafe a cigáro. Spousta lidí když chce přestat kouřit musí přestat i s kafem, protože mají tu cestičku tak vyrytou v hlavě, že to neustojí. Nebo cigáro a pivo, co já vím, dosaďte si. U mě to bylo kafe a sladký. Takže já nepila kafe vůbec a hned bylo všechno jednodušší.
- Snažte se na to nemyslet a nějak se zabavit. Nesoustřeďte se na to, čeho se musíte vzdát, ale na to, co všechno můžete získat. Pokud víte, že největší chutě na sladké máte třeba večer nebo když koukáte na seriál nebo když se nudíte, buďte připraveni. Nachystejte si třeba zdravý snack, ale hlavně nebuďte o hladu, to prostě nedáte, vše musíte něčím nahradit jen pro ten pocit, že se nemusíte omezovat. Pokud máte chutě když se nudíte, najděte si nějakou činnost, kterou si ale připravíte předem, takže se nestane, že se budete nudit, chápeme? :)
- Velkou překážou nebo výzvou jsou společenské akce. Jdete na oslavu narozenin a na dort řeknete ne, děkuji. Já s tím problém nemám, protože prostě řeknu, že nechci a hotovo. Pokud vy ale máte pocit, že by to neprošlo, klidně si vymyslete nějakou výmluvu, cokoliv, co bude pro vás fungovat. Pokud vám vaší rodině a přátelům na vás záleží, tak vás podpoří a nebudou vás nutit jak malý děcko :)
- Určitě hodně pijte. Tělo se čistí a když nebudete pořádně jíst a pít, bude vám logicky blbě. Je to fakt jako odvykačka čehokoliv jiného, takže to berte "maličko" vážně, ať to jde hladce a nevzdáte to. Mně se osvědčila po probuzení teplá voda z citrónem, dělá mi to dobře a tak nějak to člověka probere :) A potom hektolitry vody.
- Teď už zacházím do detailů, ale fakt jezte pořádně, zaměřte se hlavně na zdravé tuky a protein, snažte se vyhýbat sacharidům jako je bílej chleba, těstoviny, víme. Možná vám to přijde moc brutální, ale pomůže vám to, věřte mi. Krátké sacharidy jako bílej rohlík vám rozhodí hladinu krevního cukru a budete mít akorát větší chutě. Samozřejmě na chvíli vám to ty chutě zažene, tak budete mít pocit, že jste na to vyzráli. E-e. Zelenina, zelenina, ořechy, oleje, avokádo, vajíčka, maso, když už, tak sladký brambory třeba :) Však si o tom přečtete sami, ale mně to takhle šlo o dost líp.
- Má osobní ráda: nepřekombinujte to jako já. Já se totiž rozhodla pro major makeover a tak jsem zároveň přešla na cukr free, low carb, začala hubnout, takže jsem si držela kalorie děsně nízko (blbec) a ještě začala cvičit. Výsledkem bylo to, že ano, zbavila jsem se cukru, shodila za 3 měsíce 5 kilo, nabrala svaly a vypadala jsem parádně, ale ty 3 měsíce byly max a pak jsem to totálně vzdala, protože jsem to prostě neustála. Jedno po druhým.
- Jestli se chcete vzdát cukru jen kvůli hubnutí, nedoporučuju. Podle mě hubnutí není dostatečná motivace na takovou životní změnu. Zhubnete, to jo, ale pokud do určité míry u tohohle životního stylu nezůstanete, naberete to zpátky. Pokud je vám blbě od žaludku, jste často unavení nebo jen chcete jíst zdravěji, určitě ano.
- Jíst bez cukru je až si na to zvyknete mnohem jednodušší. Vaříte z prvosurovin, nepotřebujete kdejaké přísady a sračky a víte, co jíte. To je podle mě jeden ze super bonusů. Docela rychle se naučíte vařit alternativy cukrových jídel a jakmile projdete detox, můžete přidat zpět některé ovoce a některé "cukry" a ani vám nic chybět nebude, slibuju.
- Po osmi týdnech vám bude všechno sladké připadat naprosto odporné. Je to docela sranda, ale je to tak. Já si po 3 měsících, což je teda 12 týdnů, dala rozinku a vyplivla jsem ji, protože mi to přišlo fakt hnusné. Když jsem se rozhodla, že to nedávám a vzdala to, dala jsem si tuším takové to supersladké kafe se sirupem a šlehačkou a bylo mi půl dne blbě :D No zase, to je jak s cigaretou, jak si jednou odvyknete, moc vám to chutnat nebude ;)
Už tak je to román na dvěstě stran, tak to tady ukončím. Na závěr snad ještě dodám, že aniž by to někdo jiný kdomě kámošky v práci vědět, asi po třech týdnech mi všichni začali chválit pleť a vůbec vzhled. Pleť se mi strašně projasnila, rozsvítila a tak nějak celá jsem zářila (a uvnitř prahla po dortech:))). Žaludek mě přestal bolet skoro hned, ale úplně jsem se toho zbavila asi po měsíci. Shodila jsem něco přes 5 kilo, ale musím říct, že na 178cm a původních 72kg bylo 5 kilo fakt dost a bylo to hodně vidět a níž už bych nešla. Ale do cukrfree rozhodně jo a taky, že jo!
Snad vás tenhle článek bavil a pokud chcete více takových a nebo máte jakékoliv dotazy, tak pište do komentářů!
A bojujte slaďouši!
Slib sama...
-
*...sobě.*
pravidelné trasy
Krásný den všem!
Když jsem letos na jaře začala běhat, netušila jsem, jak moc ten krok
ovlivní další měsíce mého života.
N...

Děkuju za skvělý článek plný rad a motivace! :-)
OdpovědětVymazatwww.kanjitoshite.blogspot.com
Jak u sem ti psala na FB... znám to :). Take všechno co tu popisuješ si vzpomínám. Já teda měla chutě šílený a ještě v těhotenství...no ujížděla jsem na ovoci a hořké čokoládě. Teď už nesním žádnou jinou přeslazenou "čokoládu" ani oslazené jogurty. Nechutná mi to! V těhotenství ty stavy jsem měla trochu jiné i tím že jsem měla těhu cukrovku tak jsem furt a více jedla :-D. Ale je fakt divný že jsem během těhotenství vlastně zhubla 10kg a po porodu další 4kg. No, vypadám hrozně co ti mám povídat. Na některé typy jídel jsem si zvykla že jsem u toho zůstala. A cukr je u nás doma jen pro muže, já ho nepoužívám. Snažím se tím řídit i u své dcery, co je cukru ve všem!! Šílené. No stejně se sama časem rozhodne co bude preferovat, ale nevidím důvod proč bych do ní i do sebe měla cpát nepřirozené věci. Heslo cukr je droga je pravdivé!
OdpovědětVymazatDíky z článek je dobře že se o tom mluví :) Martina
Jako já nevím, nestačí příjem cukru omezit na minimum a dávat si ho ráno? Vždyť spousta výživových poradců tvrdí, že se snídaní by člověk cukry přijmout měl. Navíc pleť se vám projasní a nejspíš i zhubnete a budete se cítit lépe i s omezeným cukrem. Nevím proč lidé pořád mají tendenci všechno tak přehánět.
OdpovědětVymazatJinak článek byl zajímavý, spousta nových užitečných informací. Cukrfree recepty bych rozhodně uvítala, to je jasné. Sem tam si něco udělat zdravější než normálně, nemůže škodit :).
Lucie ale jepřece rozdíl mezi cukrem a SACHARIDY jako takovými. Sacharidy do jisté míry určitě ano, cukr jako glukóza nebo fruktóza moc/určitě ne. Lidi to často pletou a pak vznikají vášnivé debaty o funkci mozku a podobně; (
VymazatMockrát děkuji za velmi přínosný článek. Problémy s trávením mám už cca rok a nejsem schopna si porad rict dost. Doktori samozdrejme nikde nic nenašli. Jsem zdravá...Vždy to vydržím třeba tyden /napr bez lepku, laktozy apod. je mi lepe... a pak si dam zase nejakou "s*acku". Strasne me tohe oslovilo a něco si o tom 100% načtu. Budu ráda za každy nový příspěvek, at už o tomto tématu. nebo jinem. Mám hodne sedavé zaměstnání takže se musím hýbat..jinak přibýrám (logicky že :D), ale kdybych k tomu cviceni vyradila cukr, myslim ze by to mohlo byt konecne ONO! Jsi moc sympatická a milá. Ráda čtu tvé články a sleduji videa. :) Krásný den
OdpovědětVymazatZdravím do Oslo, s cukrem to mám stejně, jen v životních fázích,
OdpovědětVymazatPředškolní věk - pouze sladká jídla, maso ne, vajíčka ne, z bílkovin pouze sýr, gymnastika + pohyb všeho druhu, žebra ven, jen ruka, noha
a žloutek s cukrem...brr. Ve škole všežravec, snad kromě sekané a plíček..:) V dospělém životě cokoliv kromě skopového a sladkého,
ale totálně vůbec nic, ani sladidla, odpor ke sladké chuti.
To be honest - absolutně to nemám řízené hlavou ani kaloriemi,
obložené chlebíčky nebo tatarák by mohly vyprávět...:)
Pravda je, že se bez sladkého tak nějak "vyostří" chutové pohárky
a ten nesladký zbytek všeho ostatního chutná lépe.
Jako bonus - život bez nemocí, zažívacích potíží, bez vyrážek nebo mykóz a s dobrým hojení ran....něco na tom bez/cukru bude.
Pozdrav milované Skandinávii i Vám osobně,
těším se na další příspěvek a to tak, že moc....
E.
Zajímavé téma, o cukrfree jsem ještě neslyšela. Je ale pravda, že jednu dobu jsem sladké jedla hodně často, teď se to snažím omezovat a už mi to ani moc nechutná. Do práce jsem si nosila různé tyčinky, sušenky, čokolády, teď si dám spíš ovoce nebo zeleninu. Ale ranního čaje s cukrem a citronem se těžko vzdává...
OdpovědětVymazatA to při tom detoxu nemůžeš ani sladké ovoce? Přijde mi to hodně brutální, omezit k tomu ještě sacharidy jako je mouka, to už pak nemůžeš skoro nic, ne? Jen maso a zeleninu. Ale jestli je Ti potom lépe, tak je to jen dobře, každý jsme jiný a každému sedí něco jiného :))
Pred 5 rokmi som tuto "dietu" skusila. Preco dieta, lebo mam rada chlieb a zemiaky a ovocie a vtedy nemozem. 1 tyzden mi bolo velmi zle asi odvykacka od cukru, potom sa to rozbehlo a aj ked som mala cvicit 3 krat do tyzdna (necvicila som,) schudla som za 3 mesiace 14 kil. Nechty som mala ako umele, vlasy krasne a schudla som hlavne zo sadla. Tvrdeho vypapaneho sadielka. Pod sadlom sa ukazali svaly o ktorych som ani nevedela. Vahu som si drzala asi rok a ked som zacala priberat, nevedela som sa k tejto diete vratit. Vedela som presne co mam robit, ale ked citim vonu vajicok alebo prazenice, dviha sa mi zaludok, maso nemozem bez prilohy, lebo je mi z neho zle, to co teraz priberam je "biele makke sadlo take hrckave". S tymito kilami pred tym, som mala ovela lepsiu postavu, teraz vdaka makkemu sadielku no hroza. Ano schudnete, ano budete sa citit dobre, vecer budete fungovat bez unavy plny sily, nebudu sa Vam lamat nechty, ale vydrzite takto cely zivot? Bez cukru si viem predstavit zivot aj teraz, ale bez priloh asi nie. Ale aj tak musim nieco zo sebou urobit, do augusta musim zhodit 15 kil. Ale aj tak, pokial sa Vam tento zivotny styl paci a citite sa dobre, tak do toho. Drzim palce.
OdpovědětVymazatOvoce se nevzdávat, za žádných okolností (jedině, že by to nemoc nedovolila).
OdpovědětVymazatMichael
www.ontheleaf.net
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Vymazat..moc hezky jsi to popsala, motivačně:) já nepoužívám cukr už spousty let a vůbec mi nechybí, tím jak se vyřadí, sníží se laťka pro to, co člověk vnímá jako sladké a pak je megasladký i banán nebo ty rozinky:) jídla s cukrem jsou pak sladká už nesnesitelně...já třeba můžu jíst jen biobanány, protože nejsou tak sladké...svoje sladký potřeby plně uspokojím ovocem a když v zimě ovoce nejím,kromě toho co je přirozeně k dispozici-jablka , hrušky, tak ovesné vločky sladím agávovým sirupem....mám výhodu,že tenhle způsob výživy vyhovuje partnerovi, to je myslím, dost podstatné:) ještě k chuti na sladké- to inicijuje slezina ačím víc je vyčarpaná, tím víc na sebe upozornuje chutí na sladké...a slezina je vyčerpávaná myšlením, neustálým omíláním si v hlavě stejných myšlenek a to těch podporujících obavy, strach, myšlení na budoucnost..takže je dobrý i se podívat na svoje myšlenky a volit si ty, co přinášejí radost, nad myšlenkama máme bud vládu my, nebo ony nad náma:)...já mám nejradši sladkost pečené zeleniny- červená řepa, dýně hokaido, mrkev, to je tak skvělá sladká chut...pokud chce někdo si dopřát zdraví bez zátěže cukrem, spojí se mu to časem i s poznáním, že tím vynechává víc a víc i mouku, protože péct takové ty moučné věci bez ovoce, se bez cukru neobejde...přeju všem,kdo se pokusí,at jsou úspěšní, tělo bez zatěžování cukrem je lehčí, zdravější, takové radostnější..to člověk pozná,když ho vysadí a po čase zkusí, co to s ním dělá..dostane to do stavu vybuzenosti a zmatkování, jak po drogách a pak bolí hlava, střeva netráví a vytvářejí plyny, břicho nafouklé a bolavé...takže i "selhání" je skvělá zkušenost, proč s tím zas začít :) díky a hezký den Káťa
OdpovědětVymazatAhoj Baru! Já bych se moc ráda přidala, ale mám teď hodně náročný režim (psaní diplomky + příprava na státnice). Myslím, že bych nezvládala vzdát se cukru úplně, přece jen se říká, že cukr obaluje nervy. :D Ale v červnu najedu na částečně cukr free režim. Tedy žádné dortíky, žádné cukrovinky a mléčná čokoláda. Čerstvé ovoce od nás ze zahrady - jahody, třešně, meruňky - to si prostě nemůžu nechat ujít. :)
OdpovědětVymazatBarb, moc díky za článek! Tohle je téma mého života...jsem odjakživa sladkožravá a závislák... několikrát jsem zkoušela bez cukru a glutenu, bez kávy... nejdéle jsem vydržela téměř rok... vždy jsem potom pomalu ale jistě sklouzla zpátky k cukru i když třtinovému, agáve sirup apod což je jedno, prostě k jednoduchému cukru... tvůj příspěvek pro mě super načasovaný, předevčírem jsem absolvovala ono přežrání se sladkým a od včerejška startuju opět bez cukru... no a teď čtu tvůj článek :) mě hodně zachraňuje rýžové nebo jáhlové mlíko nebo jáhly s máslem apod když je krize a chuť na sladké... naposledy jsem vydržela asi tři měsíce na podzim, psala jsem o tom na blogu... ale tenkrát se nedostavil žádný příliv energie apod jak jsem byla zvyklá, tak jsem opět sklouzla k cukru doma spoustu lákadel kvůli dětí... takže zkouším opět s vírou, že vydržím aspoň tři měsíce a s ještě větší vírou, že až se vrátím k fázi trošku ovoce nebo trošinku agáve apod nesklouznu opět k celé čokoládě sežrané do pěti minut... ale tentokrát nejsem schopná se vzdát kávy... možná až následně... mám toho teď hodně a potřebuji něčím nakopnout... tak ať vydržíme! pa i.
OdpovědětVymazatSuper clanek. Taky se k tomu odhodlavam. Uz dlouho sbiram odvahu. :)Zkusim si precist tu knizku. Ps kterej bilej norskej jogurt je bez cukru?
OdpovědětVymazatDoporučuji vyzkoušet Zlaté Slazení a jeho sirupy. Mají moc dobrou chuť. Nahrazuji tím slazení a přidávám i do jídel. Teď v létě u nás doma frčí sirupy příchuť pomeranč, citron a malina.
VymazatDíky moc, to jsem si potřebovala přečíst :)
OdpovědětVymazatKdyž jsem našel Dr. Reetheshe, zoufale jsem potřeboval přivést zpět svou bývalou milenku. Opustila mě kvůli jinému muži. Stalo se to tak rychle a já jsem do situace neměl vůbec žádný vliv. Po čtyřech letech mě prostě nechala bez vysvětlení. Kontaktoval jsem Dr. Reetheshe přes jeho WhatsApp číslo +2349012999010 a on mi řekl, co musím udělat, než mi bude moci pomoci, a já jsem udělal, co mi řekl. Poté, co jsem mu splnil jeho přání, seslal kouzlo lásky, aby mi pomohl dát se s mou ženou zase dohromady. Krátce poté, co kouzlo provedl, mi moje přítelkyně začala znovu psát a volat a cítila se hrozně za to, čím mě právě vystavila. Řekla, že jsem nejdůležitější člověk v jejím životě a teď to ví. Nastěhovali jsme se k sobě a ona byla ke mně otevřenější než dříve. Jejími slovy řekla: „Nikdy jsem nevěděl, co se mnou vjelo, že se k tobě chovám tak špatně.“ Říká: „Lásko, odteď ti budu věrný a budu ti dávat veškerou úctu, kterou potřebuješ.“ Teď se mnou tráví více času. Od té doby, co mi pomohl Dr. Reethesh, je můj partner velmi stabilní, věrný a blíž mi než dříve. Dr. Reetheshe vřele doporučuji každému, kdo potřebuje pomoc. Prostřednictvím: WhatsApp: +2349012999010 nebo e-mailem: reethesh60@gmail.com
OdpovědětVymazatDR. WALE mi přivedl zpět manžela! Má řešení pro všechny druhy problémů ve vztazích, kontaktujte ho přes WhatsApp/Viber: +2347054019402, aby vám pomohl získat vašeho bývalého partnera/partnerku rychle zpět po rozchodu/rozvodu. Po osmi letech manželství jsme se s manželem bezdůvodně hádali. Až do dnešního dne se naštval, opustil mě a přestěhoval se do Španělska za jinou ženou. Cítila jsem, že je konec mého života, mé děti si myslely, že už svého otce nikdy neuvidí. Snažila jsem se být silná jen kvůli dětem, ale nedokázala jsem ovládnout bolest, která mě trápila, mé srdce bylo plné zármutku a bolesti, protože jsem svého manžela opravdu milovala. Každý den/noc na něj myslím a vždycky si přeji, aby se ke mně mohl vrátit. Opravdu jsem se bála, že potřebuji pomoc, tak jsem hledala pomoc online. Narazila jsem na webovou stránku, která navrhovala, že DR. WALE mi může pomoci získat bývalého partnera/partnerku rychle zpět. Tak jsem ho kontaktovala a on mi řekl, co mám dělat, udělala jsem to a pak na mě udělal kouzlo lásky. Po týdnu mi manžel zavolal a řekl mi, že se mi chce jen omluvit za všechno a že chce přijít. zpět ke mně, přijímám a dnes jsme všichni šťastně spolu. Proto doporučuji veřejnosti, aby v případě jakéhokoli stresu ve vztahu kontaktovala DR. WALE na WhatsApp/Viber: +2347054019402 nebo e-mailem: drwalespellhome@gmail.com
OdpovědětVymazatJsem tu, abych se s vámi podělila o dobrou zprávu o tom, jak Dr. Wale zachránil život mně a mým sourozencům. Před třemi lety byl náš život mizerný. Začněme nejdříve se mnou a mou sestrou. Obě jsme měly v manželství vážné problémy, věci se nedaří. Můj manžel mě neustále podvádí a hádá se se mnou. V případě mé sestry se její manžel nikdy nestaral o ni. Její manžel se s ní plánuje rozvést. V případě mého bratra nikdy nevyhrál v loterii jackpot. Prohrál spoustu peněz, ale nikdy se nechce vzdát. Jednoho dne jsem hledala informace na webových stránkách a tak jsem narazila na svědectví ženy, která Dr. Walea nesmírně chválila. Ve svém svědectví uvedla, že jí Dr. Wale pomohl přivést zpět jejího manžela, který ji opustil kvůli jiné ženě. Na základě toho, co jsem si v jejím svědectví přečetla, jsem se s Dr. Wale podělila o své problémy také o své problémy. Takhle se na to podíval Dr. Wale a řekl mi, že můj problém je rodinnou záležitostí v našich životech a že za nás všechno vyřeší. Zaplatili jsme za veškerý potřebný materiál, aby se práce pro nás vyřešila. V době, kdy toto píšu a vy toto čtete, všechny naše problémy řeší Dr. Wale. Můj manžel se ke mně teď chová jako ke královně. Zatímco manžel mé sestry se s ní už nechce rozvádět. V případě mého bratra konečně vyhrál devět milionů a padesát jedna tisíc dolarů (9 000 000 51 000) v loterii s jackpotem, kterou hrál. Od té doby, co jsme narazili na Dr. Walea, se naše životy nadobro změnily. Naše rodina je NYNÍ plná RADOSTI A ŠTĚSTÍ. Pokud máte jakýkoli problém s poruchami mysli, neváhejte se obrátit na Dr. Walea, dá vám nejlepší výsledek, který hledáte. Jeho koncert je: WhatsApp/Viber: +2347054019402 Nebo e-mail: drwalespellhome@gmail.com
OdpovědětVymazatMusím podat toto zázračné svědectví, které je až doteď tak neuvěřitelné. Před třemi lety jsem měla problém se svým bývalým manželem, který vedl k našemu rozchodu. Zase jsem nebyla sama sebou. Cítila jsem se uvnitř tak prázdná, moje milostná i finanční situace se zhoršovala, dokud mi blízká kamarádka neřekla o kouzelníkovi, který jí také pomohl vyřešit stejný problém. Jmenuje se Dr. Reethesh. Kontaktovala jsem Dr. Reetheshe, kouzelníka, a sdělila mu svůj problém. Požádal mě, abych zaplatila za věci, a já jsem zaplatila, protože jsem věřila jeho slovům, když jsme mluvili. Řekl mi, že do tří dnů mě manžel kontaktuje a řekne mi, že se ke mně vrací. Přesně jak řekl Dr. Reethesh, takhle všechno funguje. Můj manžel mi zavolal a řekl mi, že se ke mně vrací domů. Byla jsem tak šťastná, že ho mám zpátky. Nejzajímavější na celém příběhu je, že jsem těhotná. Děkuji Dr. Reetheshovi za záchranu mého manželství a také za záchranu manželství ostatních. Pokračujte ve své dobré práci. Dr. Reethesh je muž slova. WhatsApp: +2349012999010 NEBO reethesh60@gmail.com
OdpovědětVymazatPOTŘEBUJETE OKAMŽITÝ VÝSLEDEK, ABYSTE SI VRÁTILI BÝVALOU LÁSKU? POKUD ANO, DR. REETHESH JE NEJLEPŠÍ ODPOVĚDÍ NA VŠECHNY VAŠE PROBLÉMY. KONTAKTUJTE HO PŘES WHATSAPP: +2349012999010
OdpovědětVymazatŽivot byl pro mě těžký a drsný. Moje manželství nebylo stabilní. S manželkou se neustále pereme. Nikdy jsem nevěděl, že důvodem, proč se mi tohle všechno děje, je to, že na mě a mou manželku můj šéf v práci seslal zlé kouzlo. Zašel ještě dál, aby mou manželku okouzlil a měl s ní poměr. Veškerá pozornost mé manželky je zaměřena na jejího šéfa. Nebyl jsem s tím, co se dělo, spokojený, a tak jsem hledal řešení. Tak jsem se setkal s Dr. Reetheshem, kterému jsem také vysvětlil svou situaci a on se na to za mě podíval. Řekl mi, že za vším, co se děje, stojí šéf mé manželky. Požádal jsem ho o řešení a on mi řekl, že pro mě sešle kouzlo, které vše vrátí do normálu. Seslal kouzlo, které mě a mou ženu vyléčilo z toho zlého kouzla a uhrančivého kouzla. V době, kdy toto čtete, jsme s manželkou šťastně zase spolu. Dr. Reethesh pro nás odvedl skvělou práci. Také jsme zažalovali šéfa mé ženy u soudu a s pomocí Dr. Reetheshe jsme spor vyhráli, vše proběhlo hladce. Pokud chcete rychlejší výsledek a přivést zpět svého milence, Dr. Reethesh je pro vás tou správnou volbou. Zde je kontaktní formulář: WhatsApp: +2349012999010 nebo e-mail: reethesh60@gmail.com
Pane doktore Wale, děkuji vám za to, že jste mi pomohl uvěřit ve vás. Peníze, které jsem za to utratila, si zaslouží veškerou chválu, kterou vám chválím. První tři roky mého vztahu s mým snoubencem byly milé a krásné, ale ve čtvrtém roce se všechno dramaticky změnilo, a to v mžiku oka, všechno sladké se pro mě změnilo v hořkost. Můj přítel, který byl mou snoubenkou, se mnou bezdůvodně přestal komunikovat. Nikdy se nehádáme ani nehádáme. Bezdůvodně se mnou přestal komunikovat a nejbolestnější na tom je, že naše manželství bude za pět měsíců hotové. Nemohla jsem se s ním spojit, abych zjistila, co se děje, zablokoval mě na všech sociálních sítích, nemohla jsem se s ním spojit. Plánovala jsem si vzít život, než mě kamarádka seznámila s Dr. Walem. Řekla, že v době, kdy se k ní její manžel choval špatně, jí Dr. Wale pomohl všechno napravit. Kontaktovala jsem Dr. Walea a všechno mu řekla. Dr. Wale mi řekl, abych zaplatila veškerý materiál a poslala mu fotku mé snoubenky. Zbytek je historie. Moje snoubenka, která se mnou přestala komunikovat, mi ten samý týden zavolala a omluvila se mi za všechno, co ho potkalo, a nikdy nevěděl, co se s ním stalo. Dnes jsme šťastně manželé a čekáme naše první dítě. Pane doktore Wale, děkuji vám za všechno, jste nejlepší. Můžete kontaktovat Dr. Walea přes WhatsApp: +2347054019402 nebo e-mailem: drwalespellhome@gmail.com
OdpovědětVymazatJAK MI DR. WALE POMOHEL OBNOVIT MANŽELSTVÍ
OdpovědětVymazatŽivot je k některým z nás, kteří opravdu potřebují lásku, opravdu nespravedlivý. Jsem vdaná sedm let. První čtyři roky bylo moje manželství perfektní, ale pak se věci začaly kazit. Můj manžel se vrací z práce pozdě domů a po celém těle cítí alkohol a konopí. Přivede si domů prostitutku a spí s ní v manželské posteli. Kdykoli zpochybňuji jeho chování a postoje, hádáme se kvůli tomu. Zbije mě a řekne mi, že nemám právo se ho ptát. To trvalo dva dobré roky. Takže v tento krásný den jsem si online dělala průzkum a narazila jsem na spoustu krásných svědectví o Dr. Waleovi a o dobrých věcech, které pro lidi udělal. Kontaktovala jsem Dr. Walea a promluvili jsme si o mém problému. Dr. Wale mě povzbudil, abych se uvolnila, a řekl mi, že všechno bude v pořádku. Poslala jsem mu fotku svého manžela. Dr. Wale udělal svou věc a od té chvíle se všechno zlepšilo. Můj manžel se změnil k lepšímu. V době, kdy toto čtete, se ke mně můj manžel chová dobře. Teď máme doma klid. To vše díky Dr. Waleovi. Můžete ho kontaktovat na WhatsAppu: +2347054019402 nebo na e-mailu drwalespellhome@gmail.com
Potřebujete kouzlo smrti? Kouzlo smrti na zabití vašeho nevlastního otce nebo nevlastní matky? Kouzlo smrti na zabití vašeho šéfa, který se k vám v práci nechová dobře, nebo kouzlo na vyhození někoho, koho nelíbíte? Potřebujete kouzlo na povýšení v práci, nebo kouzlo na svržení svého šéfa, abyste mohli převzít jeho pozici? Potřebujete kouzlo k vítězství v soudním sporu? Potřebujete kouzlo smrti na zabití někoho, koho nemáte rádi, a nechcete, aby vás někdo sledoval po smrti? Potřebujete kouzlo, které vás udělá feminizovanou? Potřebujete kouzlo, které přivede zpět vašeho manžela, manželku nebo snoubence, který vás opustil kvůli někomu jinému? Potřebujete kouzlo, které urychlí růst vašeho podnikání? Jste ve velkých dluzích a chcete, aby vás lidé, které jste vlastnili, nerušili? Máte nějaký zdravotní problém, který narušuje vaše zdraví? Pokud ano, Dr. Reethesh vám problém vyřeší. Dr. Reethesh je dobrý kouzelník. Jeho kouzla fungovala rychle a efektivně. Můžete ho kontaktovat přes WhatsApp: +2349012999010 nebo reethesh60@gmail.com
OdpovědětVymazatS pomocí Dr. Waleho není návrat partnera složitý. Stačí zaplatit za veškerý potřebný materiál a dosáhnete perfektního výsledku. Řídila jsem se pokyny Dr. Waleho a udělala vše, co mi nařídil. Kvůli malému nedorozumění, které jsem měla s partnerem předtím, jsme museli odcestovat z města, kde jsme oba bydleli. Jakmile dorazil do města, byl také přeložen. Zablokoval mě na všech sociálních sítích, takže jsem se s ním už nemohla spojit. To mě rozplakalo a zničilo mě to. Někdo, kdo s ním pracoval na stejném místě, mi řekl, že můj partner teď chodí s jinou ženou. Ani když jsem ho navštívila, nikdy mě nepřivítal. Vyhnal mě pryč. Byla jsem zdrcená, nemohla jsem snést urážky, rozpaky, stud, zklamání. To vše se dělo pět měsíců, než jsem potkala Dr. Waleho. Spousta dobrých svědectví o Dr. Walem. Kontaktovala jsem Dr. Waleho a řekla mu všechno. Od té doby Dr. Wale udělal svá kouzla. Netrvalo ani 24 hodin a můj partner začal volat. Poslal mi omluvnou SMS zprávu s žádostí, abych mu odpustila jeho špatné chování ke mně. Teď se vrátil zpět do města, kde žiji. Také je teď pod mou kontrolou a dělá vše, o co ho požádám. Můžete se s Dr. Walem spojit na WhatsAppu nebo Viberu: +2347054019402 nebo e-mailem: drwalespellhome@gmail.com
OdpovědětVymazatNetrvalo dlouho a můj partner se ke mně vrátil. Všechno díky Dr. Reetheshovi za skvělou práci, kterou pro mě odvedl. Můj partner je typ člověka, který rád chodí po jiných ženách. Snažila jsem se mu vmluvit, ale marně. Ale od dne, kdy na mě Dr. Reethesh udělal kouzlo, můj partner přestal se svým špatným chováním. Teď je mi věrný a respektuje i mé rozhodování v domácnosti. Dr. Reethesh také pomáhá mému bratranci obnovit manželství poté, co ho jeho žena bezdůvodně opustila. Dr. Reethesh ale znovu předvedl svá kouzla a do 24 hodin vrátil zpět manželku bratra mého bratrance. Dr. Reetheshe můžete kontaktovat prostřednictvím: WhatsApp +2349012999010 Nebo e-mailem: reethesh60@gmail.com
OdpovědětVymazatPokud chcete mít svého muže/ženu zpět u sebe, kontaktujte Dr. Walea. Jeho WhatsApp +2347054019402. Blahopřeji vám, Dr. Wale, k tomu, že jste mi pomohl dosáhnout tohoto vítězství. Už jsem to vzdával, ale vy jste mi vrátil štěstí a donutil mě věřit. Chci si poděkovat za vaši dobrou práci, která mi pomohla získat zpět mou ženu. Moje žena se ke mně chová divně, nikdy si nedala pozor na mé rady, kdykoli jsem s ní mluvil. Veškerý její charakter a postoje ke mně byly způsobeny tím, že moje žena měla poměr s jejím šéfem v práci. Jeho šéf v práci používá na mou ženu čarodějnictví, aby mě neposlouchala, její manžel. To mě rozzuřilo. Moje žena utekla z našeho domu, aby se přidala ke svému šéfovi. Protože jsem pro nás chtěl lepší život, hledal jsem pomoc na internetu a tam jsem narazil na Dr. Walea. Četl jsem o něm spoustu dobrých svědectví. Jak pomáhá lidem po celém světě. Oslovil jsem Dr. Walea a řekl jsem mu, čím si procházím ve svém manželství. Řekl mi, abych poslal manželce fotky, a já jsem zaplatil za veškerý materiál potřebný k provedení práce. Poté, co jsem v témže týdnu zaplatil za vše, co Dr. Wale řekl, mě moje žena kontaktovala. Hle, moji čtenáři, ten samý týden se mi moje žena ozvala a začala se mi omlouvat, že nikdy nevěděla, co se s ní stalo. Po dalším zjištění jsem zjistil, že to byl její šéf v práci, kdo použil čarodějnictví, aby mou ženu zamkl. Takže, moje partnerka je teď plně zpátky doma se mnou. Pokud máte stejný problém jako já nebo podobný, buďte si jisti, že Dr. Wale vám poskytne ty nejlepší výsledky. Jeho WhatsApp nebo Viber: +2347054019402 nebo e-mail: drwalespellhome@gmail.com
OdpovědětVymazatS partnerem jsme si poslední tři roky žili bez problémů. Ale teprve před měsícem jsem si jeho náhlé chování všímala. Všimla jsem si, že si telefon nechává daleko ode mě. Najednou si změnil heslo. Když jsem se s ním o tom snažila mluvit, říkal, že není problém a že je všechno v pořádku. To se dělo měsíce. Druhý měsíc jsem se rozhodla zkontrolovat jeho telefon. Když spal, vzala jsem telefon a otevřela ho jeho otiskem prstu. Bum, viděla jsem všechno. To, co jsem viděla, mi zlomilo srdce. Partnerka mě podvádí s jinou ženou a také plánuje rozvod. Když se probudil, vyptávala jsem se ho. Jedno vedlo k druhému, odešel z domu a dva měsíce se nevrátil. Byla jsem zdrcená a měla jsem obavy ze všeho, co se mezi námi stalo. Kamarádka, které jsem o situaci řekla, mi řekla, abych kontaktovala Dr. Reetheshe, aby mi pomohl s řešením, protože Dr. Reethesh byl muž, který jí pomohl, když měla v manželství problémy. Kontaktovala jsem Dr. Reetheshe a on mi dal skvělý výsledek. Žena, se kterou měl můj partner poměr, ho spoutala řetězem a zavřela do lahve zlým kouzlem voddo, ale s pomocí Dr. Reetheshe se všechno obrátilo v můj prospěch. Zlý řetěz Dr. Reethesh zničil. V době, kdy toto čtete, se ke mně můj partner vrátil, omluvil se a řekl mi, abych mu prosím odpustila všechnu bolest, kterou mi způsobil. Dr. Reethesh vám může pomoci i pokud chcete získat svého partnera zpět. Vzdálenost pro Dr. Reetheshe není překážkou, udělá vše za vás. Kontaktujte ho na WhatsAppu: +2349012999010 nebo e-mailem: reethesh60@gmail.com
OdpovědětVymazatVšichni si zasloužíme být šťastní. Jsem bisexuál, mám rád muže i ženy a je pro mě těžké usadit se s jednou osobou, protože nechci udělat špatnou volbu. Rozhodl jsem se tedy podělit o své starosti s přítelem. Tehdy mi řekl, že Dr. Wale je ta pravá osoba, na kterou se mám obrátit. Řekl, že Dr. Wale je muž, který mu pomohl napravit jeho rozbité manželství. Řekl, že Dr. Wale je jediný muž, kterému může důvěřovat a na kterého se může spolehnout. Proto jsem mu řekl, aby se se mnou podělil o kontakt na Dr. Walea. Kontaktoval jsem Dr. Walea a vysvětlil mu důvod, proč jsem ho kontaktoval. Vyprávěl jsem mu o svém bisexuálním životě a dále jsem mu vysvětlil, že se chci usadit pouze s jednou osobou. Dr. Wale mě požádal, abych mu poslal jejich fotografie a také zaplatil za materiál potřebný k provedení práce. Dr. Wale dělal svou práci dva dny. Řekl mi, že nejlepší osobou pro mě je žena. Což je nyní moje krásná manželka už čtyři roky. Žijeme spolu šťastně a bez starostí. Také z našeho svazku máme dvě krásné děti. Milionkrát vám Dr. Walea doporučím, protože je to ten nejlepší muž, který vyřeší váš manželský problém. Jeho WhatsApp nebo Viber: +2347054019402 Nebo e-mail: drwalespellhome@gmail.com
OdpovědětVymazatNa internetu jsem narazila na komentář o novinářce, která napsala, že pouhé dva měsíce po rozvodu znovu našla pravou lásku. Tento příběh mi dal naději v jednom z nejtěžších období mého života. Byla jsem vdaná přes pět let, ale všechno se rozpadlo, když se můj manžel začal odtahovat a nakonec odešel. Byli jsme od sebe téměř čtyři měsíce a i když jsme se snažili znovu se sblížit prostřednictvím dárků, terapie a manželského poradenství, zdálo se, že nic nefunguje. Stále jsem ho hluboce milovala a chtěla jsem jen, abychom k sobě znovu našli cestu. Pak jsem našla blogový příspěvek, který sdílel kontakt na Dr. Reetheshe, který pomáhal jiným lidem s problémy ve vztazích. Rozhodla jsem se ho kontaktovat a vysvětlit mu svou situaci. Řídila jsem se radami Dr. Reetheshe s otevřenou myslí a upřímným úmyslem obnovit naše manželství. K mému překvapení mi během pár dnů zavolal manžel. Byl klidný, upřímný a omluvný. Měli jsme skutečný rozhovor, něco, co jsme už dlouho nevedli, a řekl mi, že se chce vrátit domů. Hned druhý den se tak stalo. Dnes jsme opět spolu a pracujeme na našem vztahu s větší láskou, péčí a porozuměním než dříve. Jsem opravdu vděčná za druhou šanci, kterou jsme dostali. Pokud procházíte těžkým obdobím ve svém vztahu, neztrácejte naději. Někdy správné vedení a ochota zkusit to znovu mohou znamenat velký rozdíl. Kontaktujte Dr. Reetheshe prostřednictvím WhatsAppu: +2349012999010 NEBO e-mailem: reethesh60@gmail.com
OdpovědětVymazatJsem tu, abych ocenila dobrou práci, kterou pro mě Dr. Wale odvedl. Když jsem si myslela, že je pro mě všechno za mnou, tehdy mi Dr. Wale pomohl. Moje dvouleté manželství umíralo a krvácelo, protože já a můj muž jsme si už nerozuměli. Neustále jsme se bezdůvodně hádali sami se sebou. Problém, který máme, nás nutí jít každý svou cestou. Už jsem se snažila o rozvod, zatímco můj muž se nás nevzdal. Probral náš problém s kamarádem, který ho seznámil s Dr. Walem. Tak Dr. Wale přišel a zachránil naše manželství. Zaplatili jsme za veškerý materiál, který jsme od nás požadovali. Dr. Wale zjistil, že za vším stála moje bývalá přítelkyně. Ona nám naše manželství ztěžovala. Jsem vděčná a děkuji Dr. Waleovi, že dokázal problém vyřešit. Dnes s mým mužem žijeme šťastně a bez dalších hádek. Žijeme v míru a harmonii. Díky vám, Dr. Wale, že jste do našeho manželství vrátil lásku a štěstí. Pokud máte ve svém manželství jakékoli problémy, Dr. Wale je nejlepší osobou, na kterou se můžete obrátit. Můžete ho kontaktovat přes WhatsApp/Viber: +2347054019402 NEBO e-mailem: drwalespellhome@gmail.com
OdpovědětVymazatOD VÝHERCE LÁSKY NA ZKORCENÉM A ZRANĚNÉM K VÝHERCI LOTERIE 2,9 MILIARDY DOLARŮ: S manželkou jsme byli na pokraji rozvodu, protože jsem byl finančně zničený. Zkoušel jsem všechno, aby zůstala, ale odmítla s tím: „Nemáme spolu peníze ani děti, takže není důvod tu být.“ Lidé se mi posmívali a požadovali vrácení peněz. Měl jsem velké obavy a provedl jsem si průzkum na internetu. Našel jsem reference od lidí, kteří děkovali Dr. Reetheshovi za to, že jim pomohl vyhrát v loterii pomocí loterijního kouzla. Okamžitě jsem ho kontaktoval a on odpověděl. Řekl jsem mu své požadavky na loterijní kouzlo a poté, co ho provedl, mi dal šestimístné číslo. Koupil jsem si los, uhodl čísla a byl jsem ohromen, když jsem uhodl všech šest výherních čísel a vyhrál 2,9 miliardy dolarů. Nemám slov, když říkám: „Páni, Dr. Reethesh je génius!“ Na počest Reetheshe, muže, který soustavně pomáhá lidem dostat se z chudoby k bohatství. Prosím, podpořte ho ode mě vděčností přes WhatsApp: +2349012999010 nebo e-mailem: reethesh60@gmail.com
OdpovědětVymazat